Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zámeckému divadlu v Litomyšli je 210 let

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
29. 05. 2008
Ve středu 23.dubna se v zámeckém divadélku v Litomyšli konala akce pro širokou veřejnost, ovšem nejednalo se o odehrání divadelní hry, ale přednášky na téma historie zámeckého divadélka. Letos je tomu právě 210let od chvíle, kdy bylo toto zámecké divadélko otevřeno.

Divadlo vzniklo za hraběte Jiřího Josefa z Valdštejna a Vartenberka. Divadlo se snažil na zámku vybudovat již Jiří Kristián, ale jeho pokus dopadl tragicky když v roce 1767 divadlo ve druhém patře vyhořelo ještě před dokončením. Až jeho syn Jiří Josef, který na zámku provedl mnoho úprav, vybudoval divadlo v přízemí, které bylo uměleckým vrcholem jeho úprav na zámku. Jeho jeviště bylo vybaveno jednoduchou ale důmyslnou dřevěnou mašinérií, která umožňovala výměnu dekorací na otevřené scéně. Čím je ovšem toto divadélko ojedinělé, to jsou dekorace. Namaloval je vídeňský malíř Josef Platzer, přední tvůrce divadelních dekorací a autora kulis i pro vídeňská divadla.
Doporučujeme