Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE - Partnerství / Partnerschaft Úpice (CZ) – Oberbipp (CH)

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
29. 05. 2008
V působivém prostředí úpické Dřevěnky byla v sobotu 17. května slavnostně podepsána listina o partnerství a vzájemné spolupráci mezi městem Úpicí a obcí Oberbipp. Ze švýcarského kantonu Bern zavítala do Úpice pětičlenná skupina, ve které nechyběl ani nejvyšší představitel obce - starosta Rudolf Bieri.

In dem effektvollen Ambiente des Holzhauses „Dřevěnka“ in Úpice wurde am Samstag 17.05. die Urkunde über Partnerschaft und Zusammenarbeit zwischen den Gemeinden Úpice und Oberbipp festlich unterzeichnet. Aus dem Kanton Bern ist nach Úpice die fünfköpfige Gruppe mit dem höchsten Gemeindevertreter – Gemeindepräsidenten Rudolf Bieri angekommen.

Podpisu smlouvy předcházel velmi bohatý kulturní i sportovní program, při kterém se hosté seznamovali s Úpicí a jejím okolím a navazovali kontakty se zástupci města, místních škol a dalších organizací. Atmosféra po celou dobu návštěvy byla velice přátelská a určitě také velice inspirativní. Na počest nově vzniklého partnerství byly na Dřevěnce vysazeny dva speciální stromky – čarověníky smrk a borovice. Nezbývá než doufat, že další vývoj partnerství a vzájemné spolupráce bude neméně úspěšný než první návštěva švýcarských přátel v Úpici.
Projekt byl spolufinancován Královéhradeckým krajem.

Der Unterzeichnung der Urkunde ist ein sehr reiches Kultur- und Sportprogramm vorangegangen. Seit dem Donnerstagabend haben die Gäste die Stadt Úpice und ihre Umgebung kennengelernt. Zum Beispiel in Maršov am Freitagnachmittag haben sie mit einem grossen Interesse den Feuerwehrwettkampf „Memorial von Federál“ angesehen. Die Partnergemeindevertreter haben Kontakte mit den Gemeindevertretern, Repräsentanten der Schulen und anderen Organisationen angeknüpft, mit denen demnächst eine Zusammenarbeit zu funktionieren beginnen konnte.
Wie ist die Idee über eine Zusammenarbeit gerade mit Oberbipp entstanden?

Die Atmosphäre war die ganze Zeit sehr freundlich, herzlich und bestimmt auch sehr inspirativ für alle Teilnehmer.
Haben Sie schon im Kopf konkrete Projekte?

Zur Ehre der neuen Partnerschaft wurden beim Holzhaus „Dřevěnka“ zwei speziellen, in Úpice veredelten, Bäume – Hexenbesen Fichte und Kiefer gesetzt.
Mit welchen Gefühlen kehren Sie nach Hause zurück?

Hoffentlich ist die weitere Entwicklung der Partnerschaft und der gegenseitigen Zusammenarbeit nicht weniger erfolgreich als der erste Besuch der schweizerischen Freunde in Úpice und wir können uns schon jetzt auf eine Menge von internationalen Projekten und Begegnungen freuen.
Dieses Projekt wurde durch die Region Hradec Králové mitfinanziert.

redaktor: Lucie Chlumecká, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme