Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zakončení dnů japonské kultury

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 05. 2008
Pětidenní dny japonské kultury v Litomyšli vyvrcholily v sobotu 29. března hned několika akcemi. Zatímco v přízemí zámeckého pivovaru probíhaly ukázky čajového obřadu, v prvním patře si návštěvníci mohli prohlédnout expozici kimon a hlavně s pomocí odbornic přímo z Japonska si kimona osobně vyzkoušet.

V přednáškovém sále také kaligraf předváděl své umění a na požádání každému návštěvníkovi namaloval jeho jméno, jak vypadá v tradičním japonském písmu. V rámci dnů japonské kultury mělo tentokrát v Litomyšli jedno umění svou premiéru. Na nádvoří zámku jsme viděli ukázku obřadní lukostřelby Kjúdó, která se v Japonsku v současné době dá vidět na jaře například v některých svatyních. Jedná se o prastarý obřad, který měl zajistit dobrou úrodu v nadcházejícím roce. Závěrečným bodem programu pro veřejnost se stal koncert studentského orchestru z vyšší střední školy Sóei z Jokohamy ve Smetanově domě. Orchestr Sóei původně vznikl v r. 1966 a dnes má až 170 členů ve věku od 12ti do 19ti let.
Doporučujeme