Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zakončení dnů japonské kultury

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 05. 2008
Pětidenní dny japonské kultury v Litomyšli vyvrcholily v sobotu 29. března hned několika akcemi. Zatímco v přízemí zámeckého pivovaru probíhaly ukázky čajového obřadu, v prvním patře si návštěvníci mohli prohlédnout expozici kimon a hlavně s pomocí odbornic přímo z Japonska si kimona osobně vyzkoušet.

V přednáškovém sále také kaligraf předváděl své umění a na požádání každému návštěvníkovi namaloval jeho jméno, jak vypadá v tradičním japonském písmu. V rámci dnů japonské kultury mělo tentokrát v Litomyšli jedno umění svou premiéru. Na nádvoří zámku jsme viděli ukázku obřadní lukostřelby Kjúdó, která se v Japonsku v současné době dá vidět na jaře například v některých svatyních. Jedná se o prastarý obřad, který měl zajistit dobrou úrodu v nadcházejícím roce. Závěrečným bodem programu pro veřejnost se stal koncert studentského orchestru z vyšší střední školy Sóei z Jokohamy ve Smetanově domě. Orchestr Sóei původně vznikl v r. 1966 a dnes má až 170 členů ve věku od 12ti do 19ti let.
Doporučujeme