Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV - Jarní setkání s lidovou písní

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
19. 05. 2008
V sobotu 17. května se v Síni Bohuslava Martinů pořádal Jarní koncert aneb Jarní setkání s lidovou písní. Sešly se zde dva pěvecké sbory - český a polský. V jejich podání mohli diváci slyšet lidové písně, kterými chtěly oba soubory potěšit přítomné a doufaly, že si nějakou melodii diváci odnesou v hlavě domů a občas se jim připomene. Koncert pořádal ženský pěvecký sbor Chorea Corcontica.

Koncert zahájil polský smíšený pěvecký sbor jménem Chór z gór z Bystřice Klodské, který byl založen v říjnu roku 2000 při gymnáziu. Členy sboru jsou především učitelé. Koncertují hlavně v Polsku, účastní se ale i soutěží a festivalů v Německu a České republice. Sbor řídí Elzbieta Kubicz. Ve druhé části koncertu vystoupil trutnovský ženský sbor pod vedením paní Evy Slaninové. V průběhu večera čekalo na všechny přítomné diváky milé překvapení. V nedávné době se totiž trutnovskému ženskému sboru podařilo přijmout do svých řad i muže a tento večer společně vystoupili se dvěma lidovými písněmi. Na závěr si oba sbory společně zazpívaly píseň Ach synku synku. Doufejme, že spolupráce obou souborů bude nadále pokračovat a budeme se moci těšit na další společný koncert.

redaktor: Iveta Součková, kamera: Aleš Andrš, střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme