Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE - Město uspělo se žádostí o grant

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
25. 04. 2008
Symbolické šeky Fondu Zelené energie přezali v Praze 24. dubna zástupci všech vítězných projektů. Ve fondu, z nějž jsou podporovány výhradně neziskové projekty v oblasti využívání obnovitelných zdrojů, se letos shromáždilo rekordních 5,7 miliónů korun, které Rada Zelené energie rozdělila mezi 15 vybraných projektů z celkem 108 došlých žádostí. Mezi úspěšné žadatele se zařadilo i město Úpice se svým projektem „Osvěta k problematice třídění odpadů se zaměřením na bioodpady a jejich energetické využití“.


Symbolický šek v hodnotě 70 000 Kč převzala starostka města Iljana Beránková. Grant bude využit na osvětovou činnost ke třídění biologického odpadu ve městě a okolních obcích. K osvětové činnosti budou využity tiskoviny, přednášky pro školy i širokou veřejnost a webové stránky. To vše souvisí s bioplynovou fermentační stanicí, která byla ve městě uvedena do zkušebního provozu koncem minulého roku. Stanice zpracovává a na elektrickou energii přeměňuje biologické odpady jako jsou čistírenské kaly, odpady z údržby veřejné zeleně, zbytky z kuchyní a jídelen, odpady ze zemědělských a zpracovatelských
provozů. Připravena je rovněž zhodnocovat bioodpad z domácností - zbytky z domácích kuchyní, zvadlé květiny a podobně. Třídění bioodpadů by se ve městě mělo v dohledné době stát stejně přirozeným, jako je oddělený sběr a recyklace papíru, skla či plastů.

redaktor: Veronika Kerhartová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme