Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE - Město uspělo se žádostí o grant

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
25. 04. 2008
Symbolické šeky Fondu Zelené energie přezali v Praze 24. dubna zástupci všech vítězných projektů. Ve fondu, z nějž jsou podporovány výhradně neziskové projekty v oblasti využívání obnovitelných zdrojů, se letos shromáždilo rekordních 5,7 miliónů korun, které Rada Zelené energie rozdělila mezi 15 vybraných projektů z celkem 108 došlých žádostí. Mezi úspěšné žadatele se zařadilo i město Úpice se svým projektem „Osvěta k problematice třídění odpadů se zaměřením na bioodpady a jejich energetické využití“.


Symbolický šek v hodnotě 70 000 Kč převzala starostka města Iljana Beránková. Grant bude využit na osvětovou činnost ke třídění biologického odpadu ve městě a okolních obcích. K osvětové činnosti budou využity tiskoviny, přednášky pro školy i širokou veřejnost a webové stránky. To vše souvisí s bioplynovou fermentační stanicí, která byla ve městě uvedena do zkušebního provozu koncem minulého roku. Stanice zpracovává a na elektrickou energii přeměňuje biologické odpady jako jsou čistírenské kaly, odpady z údržby veřejné zeleně, zbytky z kuchyní a jídelen, odpady ze zemědělských a zpracovatelských
provozů. Připravena je rovněž zhodnocovat bioodpad z domácností - zbytky z domácích kuchyní, zvadlé květiny a podobně. Třídění bioodpadů by se ve městě mělo v dohledné době stát stejně přirozeným, jako je oddělený sběr a recyklace papíru, skla či plastů.

redaktor: Veronika Kerhartová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme