Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV – Marta Töpferová a Jiří Stivín na Jazzinci

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
14. 04. 2008
Na první afterparty Jazzince, která se konala ve čtvrtek 10. dubna v Koncertní síni Bohuslava Martinů, vystoupila špičková zpěvačka world music Marta Töpferová a Jiří Stivín. Dnešní večer byl i pro tyto dva interprety výjimečný, protože spolu vystupovali poprvé.

Marta Töpferová, dcera herce Tomáše Töpfera, se narodila v Ostravě a od svých 14-ti let žije v USA, kam emigrovala se svojí matkou a sestrou. Během studií v New Yorku žila v hispánském prostředí, studovala španělštinu, kytaru, tanec a sólový zpěv a procestovala Kubu, Mexiko, Portoriko, Argentinu a Guatemalu. Od roku 1996 žije v New Yorku, kde začala skládat vlastní písně a také hrát na malou čtyřstrunnou kytaru zvanou cuatro, která pochází z Venezuely. Cuatro si oblíbila pro jeho sladký, harfě podobný zvuk. Na jejích nahrávkách slyšíme španělštinu s komorním doprovodem pečlivě vybraných muzikantů. Významným hostem koncertu byl Jiří Stivín, stěžejní osobnost české hudební scény, který bez mrknutí oka vytvoří hudební nástroj z lahve od coca-coly nebo z kousku novodurové trubky. Od roku 1985 vyučuje na pražské konzervatoři hru na zobcovou flétnu a uskutečnil řadu pedagogicky zaměřených koncertů v zahraničí. V šedesátých letech založil spolu s Martinem Kratochvilem soubor Jazz Q, uplatnil se v rockové skupině Sputnici a byl členem činoherního souboru Hudebního divadla v Karlíně. V jeho tvorbě převládá tendence k osobitému vyjádření, jedná se většinou o směs jazzu, folku, lidové hudby a hudby vážné. Věnuje se komponování a improvizované hudbě, přičemž vedle saxofonů, klarinetu a příčných fléten používá také flétny zobcové a lidové píšťaly.

redaktor: Kateřina Dlabová, kamera: Jiří Erlebach, střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme