Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2299
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV – Děti se vydaly po stopách Julese Verna

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
05. 04. 2008
V sobotu 5. dubna jsme se mohli vydat na dobrodružnou cestu, kterou jsme si připomenuli 180. výročí narození Julese Verna, světoznámého spisovatele vědecko – fantastických románů. Akci pořádal Dům kultury Trutnov a byla určena dětem od 5 let.

Na trase byla připravena stanoviště, která nesla názvy Verneových románů. Na těchto místech děti plnily úkoly související s příběhy knih. Začínalo se v Národním domě, kde prvním stanovištěm byl Tajemný hrad v Karpatech. Zde byli soutěžící rozděleni do třech věkových kategorií. Následovala Cesta do středu Země a odtud se děti se svými rodiči vydali napříč Českou čtvrtí k plnění dalších úkolů. Čekalo na ně zdolávání ledových ker, které představovalo knihu Oceánem na kře ledové. Na dalším stanovišti děti procestovaly Evropu, Asii, Afriku a další světadíly, kde pojmenovávaly jednotlivá zvířata, měly si je zapamatovat a na konci všechny vyjmenovat. Za splněný úkol jim bylo zapsáno do plánku písmenko, které tvořilo tajenku. Další úkoly na děti čekaly v Dračí rokli a odtud se pomalu blížily k cíli, který byl v areálu restaurace Dvoračka. Na konci této cesty mladí dobrodruzi museli vyluštit tajenku, aby získali certifikát a zaslouženou odměnu. Potom se mohli i s rodiči posilnit v místní restauraci a povyprávět si o spoustě nových zážitků, které určitě tato akce všem přinesla. Doufejme, že tato dobrodružná cesta se bude i v příštích letech opakovat a bude se těšit hojné účasti stejně jako letos.

redaktor: Kateřina Dlabová, kamera: Luděk Vondrouš
Doporučujeme