Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV - Spoluhráči Joe Zawinula zahráli na festivalovém finále Jazzince 2008

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
31. 03. 2008
Finálový večer festivalu Jazzinec 2008 se konal v Národním domě 29. března. Tento večer byl výjimečný tím, že si spolu zahráli hudebníci, kteří by se pravděpodobně na pódiu nikdy nesešli.

První zahrála kapela Limbo, která vznikla jako trio v roce 2004 ve složení Miloš Dvořáček - bicí, Pavel Hrubý – tenor sax a basklarinet a Taras Vološčuk – kontrabas. V roce 2005 přišel do kapely trumpetista František Kučera. Jejich hudba je stylově pestrá a především jde o komunikativní improvizaci, která vzniká přímo na pódiu s náznaky jazzu a world music. Na svou desku Kalimbo nahráli píseň věnovanou Joe Zawinulovi, která na koncertě také zazněla. Dnešní večer hraje skupina naposled s bubeníkem Milošem Dvořáčkem, který z kapely odchází.
O přestávkách, kdy se měnily nástroje hudebníků, se na druhém podiu rozezněl Lazaro Cruz Quintet v tomto složení: Lazaro Cruz – trubka, Radim Hanousek – tenor sax, Tomáš Veselý – piano a Vincenc Kummer – kontrabas. Kamil Slezák, který hraje na bicí, do Trutnova nepřijel. Kvinteto se souzvukem trumpety a tenor saxofonu pochází z Kroměříže. Kubánský hudebník Lazaro Cruz vystudoval konzervatoř v Havaně a Akademii múzických umění v Praze. Od r. 1989 žije s rodinou v České republice. Přirozeným vyjadřovacím prostředkem tohoto seskupení je Be Bop.
Jako druhý vystoupil Amit Chatterjee. Poprvé v Čechách představí svou novou kapelu Alliance složenou ze světových hráčů. Z Říma přijel Peter De Girolamo, který hraje na klávesy, z Londýna Alan Mian – hraje na baskytaru a z Vídně Walter Sitz, který hraje na bicí. Amit Chatterjee patří mezi absolutní kytarovou a pěvěckou hudební špičku. Díky svému indickému původu a zároveň západnímu hudebnímu vzdělání je schopen tyto rozlišné kultury velmi citlivě propojovat a tím dávat své hudbě velký vnitřní náboj. Donedávna byl členem kapely legendárního jazzmana Joe Zawinula. Vydal 5 sólových alb, vystupuje a nahrává s předními světovými muzikanty z oblasti jazzu a world music.
Největší hvězdou večera byl Victor Bailey, s nímž vystoupil česko-slovenský band speciálně sestavený pro tento koncert. Zahráli v něm Juraj Tatár, Marcel Buntaj, Michal Bugala a Michal Žáček. Victor Bailey patří mezi nejlepší sólisty na elektrickou baskytaru. Narodil se v roce 1960 ve Philadelphii a ve svých 22 letech začal hrát s Weather Report, kde nahradil legendárního Jaco Pastoriuse. Nahrál přes tisíc nahrávek, ale pod svým jménem vydal jen 3 sólová alba. Spolupracoval s takovými hvězdami jako je Madonna, Mary J. Blige či Andy Summers.

redaktor: Kateřina Dlabová, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme