Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV - Joe Zawinul: Kazatel hudby bez hranic

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
20. 03. 2008
Poslechový večer věnovaný Joe Zawinulovi a jeho spoluhráčům z Afriky, Turecka, Indie, Ameriky a Alžíru se konal 18. března v Divadýlku Trdýlku v rámci festivalu Jazzinec.

Večerem provázel hudební publicista Jiří Moravčík, který pouštěl nahrávky J. Zawinula a jeho spoluhráčů. Podělil se o zážitky z koncertů a jeho tvorby a alespoň na malou chvíli nás vtáhl do života legendárního hudebníka. Joe Zawinul, vlastním jménem Josef Erich Zawinul, se narodil ve Vídni 7. července 1932. Pocházel z rozvětvené česko – maďarsko – romské rodiny a talent pro hudbu připisoval svému původu. V roce 1959 se přestěhoval do Spojených států. Zawinul, který jako jeden z prvních jazzových klávesistů prosazoval také používání elektrického piana a prvních syntezátorů, pomohl M. Davisovi vytvořit jazzrockový koncept. V roce 1970 spolu se saxofonistou Waynem Shorterem a kontrabasistou Miroslavem Vitoušem založil seskupení Weather Report. Za svůj život získal nekonečnou řadu prestižních ocenění včetně několika Grammy. V září loňského roku oběhla svět smutná zpráva o smrti fenomenálního hudebníka a skladatele.

redaktor: Kateřina Dlabová, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme