Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV – Výstava ke Dni železnice

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
28. 09. 2007
Ve dnech 26. - 30. září probíhá na trutnovském nádraží výstava ke dni železnice. Mezi nejvzácnější exponáty patří : starý rychloměr parní lokomotivy, komposter na označení lístků z dob R-U, staré drážní předpisy nebo jízdní řády pro cestující z roku 1938. Největší raritou byla jistě ukázka funkce parního stroje.

Výroba kolejiště trvá asi tři roky, výroba jednoho vláčku přibližně rok. Vystavované vláčky jsou skutečnou replikou. Přesné modely, jako například zastávka Mladé Buky jsou dělány v poměru 1:120. Autorem ručně vyrobených vláčků je člen klubu Vašek Grosman. Klub existuje již 37 let, za tu dobu popsali již 14 kronik a pyšní se řadou výstav. Proto se přijďte podívat do neděle na trutnovské nádraží. Další výstava se uskuteční koncem řijna v prostorách ZŠ Komenského v Trutnově.
Doporučujeme