Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2299
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavní i zapomenutí v Regionálním muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
28. 08. 2007
V Regionálním muzeu v Litomyšli už delší čas úspěšně probíhá výstava Co je co. Na prázdniny ke stávající expozici přidali pracovníci regionálního muzea další výstavu, tentokrát věnovanou objevitelům a vynálezcům. Klíčem při výběru bylo, že se musí jednat o rodáky z Čech, nebo badatele, kteří svým objevům dospěli při svém působení v naší zemi.

Po obou stranách dlouhé muzejní chodby byly soustředěny modely či konstrukce, které vynálezy a objevy minulých století přibližují. Najdete zde model potrubní pošty, kterou můžete poslat vlastnoruční vzkaz, dozvíte se, kdo zdokonalil morseovu abecedu a zkusíte si vyslat, či přijmout depeši. Na panelech se připomínají začátky genetiky, vynález kuličkového ložiska nebo základy daktyloskopie. Výstava s názvem Slavní i zapomenutí potrvá do 2. září.
Doporučujeme