Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavní i zapomenutí v Regionálním muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
28. 08. 2007
V Regionálním muzeu v Litomyšli už delší čas úspěšně probíhá výstava Co je co. Na prázdniny ke stávající expozici přidali pracovníci regionálního muzea další výstavu, tentokrát věnovanou objevitelům a vynálezcům. Klíčem při výběru bylo, že se musí jednat o rodáky z Čech, nebo badatele, kteří svým objevům dospěli při svém působení v naší zemi.

Po obou stranách dlouhé muzejní chodby byly soustředěny modely či konstrukce, které vynálezy a objevy minulých století přibližují. Najdete zde model potrubní pošty, kterou můžete poslat vlastnoruční vzkaz, dozvíte se, kdo zdokonalil morseovu abecedu a zkusíte si vyslat, či přijmout depeši. Na panelech se připomínají začátky genetiky, vynález kuličkového ložiska nebo základy daktyloskopie. Výstava s názvem Slavní i zapomenutí potrvá do 2. září.
Doporučujeme